Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czUžitečné zdrojeKalendář akcí › Současné trendy integrační politiky ČR a sociální práce s cizinci

Současné trendy integrační politiky ČR a sociální práce s cizinci

V rámci tohoto střetnutí, které je určeno studentům, odborné i akademické veřejnosti, pracovníkům institucí dostávající se do kontaktu s cílovou skupinou cizinci budou řešeny aktuální trendy v oblasti integrační politiky, možnosti jejího dalšího vývoje, význam rolí jednotlivých subjektů a v neposlední řadě i podíl cizinců (objektů této oblasti politiky) na samotném integračním procesu. Mezi řečníky bude např. Tereza Kušniráková z organizace Člověk v tísni, která bude mluvit o zkušenosti práce v prostředí tržnice Sapa v Praze nebo Mgr. Dita Palaščáková, která představí zúčastněným možnosti práce interkulturních mediátorů.

Pro zájemce na toto setkání navazuje od 13:00-15:30 ve stejných prostorech kolokvium k pilotním uvítacím kurzům „Vítejte v České republice“ realizované organizacemi IOAM Praha a Slovo 21. Bližší informace o setkání naleznete v samostatném textu pozvánky.2

Přihlášku na akce naleznete na webových stránkách www.integracnicentra.cz (ke stažení).

Ve stejný den se uskuteční od 18:00 vernisáž výstavy „Migranti fotí migranty“ v kavárně Na Zábradlí v ulici 28. října v Olomouci.  Tuto výstavu realizuje Centrum na podporu integrace cizinců v Olomouci ve spolupráci s organizací Člověk v tísni. Návštěvníci výstavy budou moci shlédnout fotky a další výstupy (publikace) vzešlé z projektu „Face 2 Face“. Výstava je zaměřená na podporu otevřené společnosti.

Veškeré aktivity jsou současní cyklu interkulturních aktivit „Podzim s Centrem na podporu integrace cizinců Pel Mel 2013“ realizovaných Správou uprchlických zařízení, Centrem na podporu integrace cizinců pro Olomoucký kraj při spolupráci s mnoha partnery - CARITAS – Vyšší odborná škola sociální Olomouc, IOM Praha, Člověk v tísni, InBáze Berkat, Slovo 21.

Veškeré aktivity jsou spolufinancovány z prostředků Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí.

datum: 5. listopadu 2013 (úterý) 09:00 - 12:00
místo: CARITAS-VOŠ, Křížskovského 6, Olomouc
pořádá: Centrum na podporu integrace cizinců – Olomoucký kraj


...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect