Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czUžitečné zdrojeKalendář akcí › Letní škola migrace a integrace

Letní škola migrace a integrace

IOM Praha a Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích si Vás dovoluje srdečně pozvat na Letní školu migrace a integrace. Termín Letní školy bude od neděle do pátku 1.- 6.září 2013.

Letošní škola bude zaměřená především na integraci imigrantů, jejich participaci a podporu různorodosti ve společnosti s mnoha praktickými příklady. Letní škola, kterou IOM každoročně pořádá je unikátním prostorem, kde se potkává akademický svět se světem praxe.

Expertem z USA bude Romi S. Mukherjee, který vyučuje na Sciences Po-Paris. Dalšími významnými přednášejícími budou Dušan Drbohlav z Univerzity Karlovy, Michal Vašečka z Masarykovy univerzity v Brně, Petra Ezzeddine z Univerzity Karlovy, Dmytro Vikhrov z CERGE aj. Z praxe se představí zahraniční experti z Německa (BAMF - Federální úřad pro migraci a azyl), Rakouska (vídeňský odbor MA17 pro integraci a diverzitu a Portugalska (ACIDI - úřad vysokého komisaře pro imigraci a inter-kulturní dialog). Tito zahraniční experti se zaměří na obecné principy integrace, podpory různorodosti, participace ve svých zemích a městech.

Letní škola je určena pro české studenty, české mladé profesionály z NNO, státní správy, samosprávy aj. a omezený počet zahraničních studentů a mladých profesionálů. Výukovým jazykem bude angličtina.

Program, pozvánka, informace o přednášejících a instrukce pro účastníky jsou ke stažení na webových stránkách IOM Praha v českém jazyce ZDE.

Tento projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí, Ministerstvem vnitra ČR a ambasádou USA v ČR.

datum: 1. září 2013 (neděle) - 6. září 2013 (pátek)
místo: Jihočeská univerzita, České Budějovice
pořádá: IOM Praha


...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect