Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czE-knihovna › Obrazy ze života Mongolů

Obrazy ze života Mongolů

29. 1. 08
Zdroj: migraceonline.cz
Fotoreportáž dokumentuje, že mimo práce, která nedovoluje příliš volného času, si Mongolové v Česku najdou občas volno na připomenutí si své národní kultury a společné setkávání.

 Operní zpěvačka Jagarma žije v Česku už skoro čtyři roku a živí se jako šička. Její čeština je téměř bezchybná, učitele ale nikdy neměla. „Chtěla jsem si povídat, tak se učím“ vysvětluje.

 

Česko-mongolská společnost organizuje v Česku různé mongolské večery. Pravidelným vystoupením bývá i předvedení tradičního mongolského zápasu.


 Vítání nově příchozích Mongolů do Plzně, které zorganizovala Česko-mongolská společnost. Vybudování kontaktů a předání informací usnadňuje život v nové zemi.

mongolove4.JPG 

Setkání nastávajících maminek v Charitě Plzeň. Porod dítěte v zemi, která je pro část z nich stále nová, patří mezi životní zkušenosti, kde sdílení zkušeností přispěje k lepší pohodě.

 

Do projektu Rodina od vedle se zapojili i Mongolové. Seznámení se s českou rodinou je příležitost, jak se dozvědět víc, kdo a jak se v Česku žije.


České pivo se pochvalují i Mongolové.


 Minulý rok zavítali do České republiky i profesionální umělci z Mongolska. Na jejich vystoupení se ale moc Mongolů podívat nepřijelo, práce musí být pořád na prvním místě.

<<>>Autorkou většiny fotografií je Ariunjargal Dashnyam.
>

Marie Jelínková
Marie Jelínková, Ph.D. vystudovala sociologii na FSV UK. Ve své diplomové práci se zabývala porovnáním české a australské integrační politiky. V současnosti pokračuje v doktorandském studiu veřejné a sociální politiky, ve kterém se zaměřuje na zkoumání kvality života přistěhovalců v ČR. Také se zabývá problematikou sociální exkluze a inkluze, o které vede kurz.


...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect