Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czE-knihovna › Newsletter Evropského integračního portálu – únor 2018

Newsletter Evropského integračního portálu – únor 2018

5. 2. 18
Zdroj: migraceonline.cz
Země: EU

Přinášíme vám únorový newsletter Evropského integračního portálu a přejeme inspirativní čtení.

Seznamte se se zástupcem České Republiky pro otázky integrace cizinců v Evropské unii

31 zástupců národních integračních orgánů je od listopadu 2016 pověřeno vyměňovat si poznatky v oblasti integrace cizinců a konzultovat s Evropskou komisí aktuální vývoj i politické programy. Tito členové Evropské integrační sítě (EIN) si budou vzájemně asistovat a účastnit se tematických studijních návštěv, workshopů a dalších aktivit zaměřených na jednotlivé aspekty integrace cizinců.

Redakční tým Evropského integračního portálu nyní zveřejňuje informace, které vám umožní:

-          - podívat se, kdo jsou zástupci za jednotlivé země

-         -  sledovat jejich současné aktivity

-          - kontaktovat je prostřednictvím e-mailu

Vzájemné učení mezi relevantními aktéry integračního procesu prosazují i další platformy pro spolupráci – například Evropská městská agenda (Urban Agenda for the EU). Jejich seznam najdete v networkingové sekci.

Z aktuálního newsletteru vybíráme:

Evropská komise bude v letošním roce připravovat podrobné programové návrhy evropských fondů pro období po roce 2020. K jejich kvalitnímu nastavení je potřeba zhodnotit, která opatření v minulosti fungovala i co je potřeba zlepšit, a také seznámit se s pohledy relevantních aktérů. Instituce i občané, kterých se problematika integrace, migrace či azylu dotýká, mohou přispět svým názorem. Zapojte se.

Zaměstnanost je klíčovým prvkem integračního procesu a proto je rychlý nástup uprchlíků a dalších nově příchozích cizinců na trh práce důležitým cílem sdíleným členskými státy EU. Pro zajištění tohoto cíle Evropská komise a evropští sociální partneři slavnostně podepsali mnohostranné Partnerství pro integraci.

Městské parky jsou důležité, abychom se cítili dobře. Britský výzkumný projekt se dívá na to, jak udělat parky příjemnější také pro azylanty a další cizince, jak je tito lidé využívají a jak využít jejich potenciál coby místa setkávání k usnadnění integračního procesu a boření bariér mezi komunitami. V Teplicích by o tom mohli vědět své.

Italští, němečtí a řečtí výzkumníci analyzovali jednotlivé procedury, které musí imigranti – ať už humanitární či ekonomičtí – na své cestě v těchto zemích podstoupit. Výzkumná zpráva hodnotí azylové procedury i opatření pro podporu integrace ve společnosti a na pracovním trhu. Zvláštní pozornost je věnována ženám a dětem a také roli nevládních organizací v integračním procesu.

Celý newsletter najdete zde

EWSI ČR na sociálních sítích:

FB MigraceOnline.cz  FB EWSI ČR   TWITTER EWSI ČR  #MigrantIntegrationEU

Jan Dítko
Jan Dítko pracuje v MKC Praha od listopadu 2012 jako koordinátor projektu Na práci v ČR.


...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect